Masaż koni - film

Metoda Mastersona

Masterson - coś więcej niż koński masaż... 

Zobacz więcej >

2017-11-25 Dopasowywanie siodeł - szkolenie I stopnia. Prowadzi Michał Dobrowolski

Szkolenia » Inne

Cena:650.00PLN
TERMIN25-26 listopada 2017
MIEJSCEStajnia Dydaktyczna SGGW Warszawa
E-MAIL, WWWnataliapodpirko9@wp.pl,

Michał Dobrowolski i Sekcja Hodowców Koni SGGW zapraszają na szkolenie: Dopasowywanie siodeł - szkolenie I stopnia.

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób które zamierzają włączyć ocenę dopasowania siodła do zakresu swoich kompetencji zawodowych (fizjoterapeuci koni, szkoleniowcy, lekarze weterynarii), jak rownież dla właścicieli koni którzy w trosce o swoje wierzchowce chcą dokonywać świadomych i mądrych wyborów. W zakresie szkolenia znajduje się ocena grzbietu, ocena siodeł i statyczna ocena dopasowania siodła. Szkolenie nastawione jest na praktykę, a jego program jest oparty na międzynarodowych standardach (UK: First Thought Equine Ltd, Kanada i Niemcy: SaddleFit4Life). 

Absolwenci szkolenia I stopnia zostaną zaproszeni na kolejne etapy. Szkolenie II stopnia będzie skupiać się na ocenie dynamicznej dopasowania siodła, dopasowaniu siodła do jeźdźca i przeprowadzeniu pełnej konsultacji. Szkolenie III stopnia na pracy z asymetrią u koni i jeźdźców, a także na praktyce na trudniejszych przypadkach, siodlarstwie rehabilitacyjnym i współpracy z rymarzami. 

Cena: 650 PLN za 2 dni

Ilość uczestników: 8-12 osób (uwaga: szkolenie może się nie odbyć w przypadku niezebrania odpowiednio licznej grupy)

Prowadzący: Michał Dobrowolski - fizjoterapeuta koni, specjalista dopasowywania siodeł. Tematyką dopasowywania siodeł zajmuję się od 2010 roku. Ukończył szkolenie w siedzibie firmy First Thought Equine Ltd w Anglii – prowadzący David Kempsell, a także SaddleFit4Life w Niemczech – prowadzący Jochen Schleese. Asystował także Alison Binet (Brytyjskie Zrzeszenie Mistrzów Siodlarstwa, Wyższy Narodowy Dyplom Siodlarstwa, 25-letnie doświadczenie w konsultacjach siodlarskich) w wizytach w stajniach i ośrodkach jeździeckich. Absolwent studium PCKZ Warszawa z tytułem „Zoofizjoterapeuta koni” (2017). Uczestnik 15-stu szkoleń jeździeckich z Elaine Butler (Ride With Your Mind) w Polsce i w Anglii. 

Michał łączy rzetelną i nowoczesną wiedzę z dziedziny dopasowywania siodeł z wiedzą fizjoterapeutyczną i zrozumieniem biomechaniki jazdy konnej. Pozwala to na zdiagnozowanie problemu zarówno z grzbietem konia jak i z siodłem, a następnie dobranie skutecznego rozwiązania nawet w trudniejszych przypadkach. W swojej pracy zawsze stawia dobro konia na pierwszym miejscu. Od 2015 roku aktywnie działa jako społeczny inspektor ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals, podejmując między innymi interwencje w sprawie niehumanitarnego traktowania koni.

Ramowy plan szkolenia:

SOBOTA

1. Wstęp – przedstawienie uczestników i prowadzącego, omówienie celów szkolenia

2. Anatomia konia, fizjologia pracy układu mięśniowego i biomechanika ruchu – kluczowe informacje dla "saddle fittera” (wykład)

3. Siodło: cel, podstawowe funkcje, korzyści, ryzyka, znaczenie dopasowania siodła w holistycznym ujęciu dobrostanu konia (wykład)

Przerwa obiadowa

4. Anatomia grzbietu vs dopasowanie siodła, ocena grzbietu konia z siodlarskiego punktu widzenia (wykład + prezentacja na koniu)

5. Wyznaczanie podstawowych struktur anatomicznych na grzbiecie konia, obszaru na którym może leżeć siodło i popręg, a także wrażliwych miejsc i punktów odruchów bezwarunkowych (zajęcia praktyczne – malowanie grzbietów)

NIEDZIELA

1. Anatomia siodła vs użytkowanie, ocena budowy i stanu siodła z punktu widzenia dobrostanu grzbietu (wykład + prezentacja)

2. Uniwersalne cechy dobrego siodła (wykład)

3. Ocena wybranych siodeł, testowanie kluczowych parametrów (zajęcia praktyczne)

Przerwa obiadowa

4. Fazy wzrostu konia, omówienie kluczowych czynników mających wpływ na kształt grzbietu (wykład)

5. Ocena wizualna i manualna grzbietu, prawidłowe cechy vs nieprawidłowości, omówienie sytuacji w których należy przerwać proces gdyż konieczna jest pomoc lekarza weterynarii lub fizjoterapeuty koni (prezentacja + zajęcia praktyczne)

6. Malowanie grzbietów (powtórka), ocena podstawowych parametrów dopasowania siodła (statycznie), wstępna kwalifikacja do testu w ruchu.

Cena szkolenia nie zawiera obiadów. W sobotę i niedziele będziemy zamawiać dania z cateringu. Przez całe szkolenie dostępne będą przekąski i napoje.

REZERWACJA

W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt mailowy: nataliapodpirko9@wp.pl, a po potwierdzeniu dostępności miejsc o wpłatę zaliczki w wysokości 300 PLN (konto: 90249010570000990072125175, MAT Jacek Dobrowolski, Alior Bank). W tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika, a także daty i miejsca szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia zaliczka będzie zwrócona. Pozostała część płatna przelewem na 7 dni przed szkoleniem, lub w gotówce na miejscu.

DOJAZD

Stajnia znajduje się przy ulicy Nowoursynowska 100.

BUS: 166 przystanek Płaskowickiej,

179 z metra Imielin (przystanek pod kinem) wychodzimy również na przystanku Płaskowickiej.

Stajnia znajduje się po drugiej stronie ulicy, na przeciwko przystanku (Płaskowickiej), trzeba jedynie przejść przez ''park''.

 

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie we własnym zakresie. Poniżej znajdują się 3 najbliższe hotele, łącznie z dostępnym dojazdem.

 

1. Hostel Kulczyńskiego ul. Stanisława Kulczyńskiego 2 ok. 2 km/ 4 min samochodem

BUS 166 i 179 wychodzimy na przystanku Płaskowickiej i kierujemy się do stajni około 2 minut pieszo.

 

2. IKAR Pokoje Gościnne SGGW ul. Nowoursynowska 161

ok. 3 km/ 11 min samochodem

BUS 166 do przystanku Płaskowickiej

 

3.Hotel Szkoleniowy Ursynów ul.Wilhelma Konrada Roentgena 9

ok. 4 km/ 10 min samochodem

BUS 179 do przystanku Płaskowickiej