Masaż koni - film

Metoda Mastersona

Masterson - coś więcej niż koński masaż... 

Zobacz więcej >

Carpatica

Ośrodki jeździeckie » Podkarpackie

   
AdresKrzywe 14 38-608 Wetlina, Powiat Leski
KontaktPiotr Tuniewicz, tel.603 109 128, piotr@sosnowydwor.pl
wwwwww.carpatica.pl
OFERTA:   Agroturystyka, Możliwość wyjazdów teren, Organizacja rajdów kuligów, Pensjonat, Rekreacja jazdy konne, Trener instruktor na miejscu
INFRASTRUKTURA:   Padoki, Pastwiska

Carpatica – położona w samym sercu Bieszczadów Wysokich, stanowi doskonałą bazę wypadową dla konnych przejażdżek, zarówno tych kilkugodzinnych, jak i kilkudniowych rajdów, w których się specjalizujemy.

Rajdy konne organizujemy od wczesnej wiosny do późnej jesieni (z wyłączeniem lipca i sierpnia – za gorąco, a gzy uprzykrzają życie koniom i jeźdźcom).

Nasze rajdy konne to nie tylko pokonywanie trasy z punktu A do punktu B, to przede wszystkim eksploracja najpiękniejszych Bieszczadzkich zakątków, często zapomnianych nawet przez Biesy i Czady.... To obcowanie z dziką przyrodą, gdzie spotkanie z jeleniem czy sarną to normalka, a ślady niedźwiedzia, czy stado żubrów – wcale nie rzadkie. Niecodziennym przeżyciem będzie jazda po bezdrożach, przekraczanie strumieni, na przemian wspinaczka pod górę i karkołomne zejścia. To bardziej trekking konny niż galopady po nizinach.

Jako Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej II stopnia pokażę Wam ślady zapomnianej historii – „Bieszczady Odnalezione” – nieistniejące Bojkowskie wsie, o których istnieniu świadczą tylko zdziczałe drzewa owocowe, czy kępy rudbekii.

Moje konie, z którymi od początku pracuję naturalnymi metodami, są odważne i doświadczone. Ale co najważniejsze – oddane jeźdźcom, bo ufają ludziom – to sprawia, że jazda konna staje się prawdziwa przyjemnością. Zarówno dla doświadczonych jeźdźców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z końmi.

A po całym dniu w siodle odkryjecie, jaka rozkoszą jest wieczór przy ognisku pod rozgwieżdżonym jak nigdzie indziej – niebie.

Ale nie tylko rajdy kilkudniowe są w naszej ofercie. Organizujemy tez wypady 1 – 2 godzinne w teren lub „rajdy gwieździste” – kilkugodzinne wypady w teren z baza noclegową w Sosnowym Dworze.

Latem, wykorzystując naturalne metody prowadzimy naukę jazdy konnej i naukę w stylu west. Jest to doskonała forma uzupełniająca i uatrakcyjniająca aktywne wakacje w Bieszczadach. Jest to też doskonała podstawa do stworzenia więzi z cudownym zwierzęciem, jakim jest koń.

Nadejście zimy nie kończy sezonu jeździeckiego w naszej stajni. Możemy zorganizować kulig lub zimową jazdę w teren, (jeśli tylko aura na to pozwala). A jeśli śniegu jest dużo i warunki narciarskie właściwe – udostępniamy gościom narty biegowe i skiturowe.

Jeśli lubisz oglądać świat z perspektywy końskiego grzbietu, to gwarantuję, iż jest niewiele miejsc, gdzie jeszcze wciąż można uciec od cywilizacji, oddając się we władanie dzikiej przyrodzie i nawiązać tą szczególną więź z koniem.

Namiary GPS:

N 49o11‘39.19‘ , E 22o21‘35.06‘