Masaż koni - film

Metoda Mastersona

Masterson - coś więcej niż koński masaż... 

Zobacz więcej >

2015 Lernie obozy jeździeckie w Nowęcinie

Obozy jeździeckie » Dzieci i młodzież

TERMINlato 2015
MIEJSCENowęcin, Łeba
KONTAKTtel. 608 101 341
E-MAIL, WWWkoniedarek@tlen.pl

Obozy jeździeckie to świetna propozycja dla miłośników koni i jazdy konnej, którzy traktują tę formę czynnego wypoczynku sportowo lub hobbystycznie i pragną doskonalić swoje umiejętności w kierunku ujeżdżenia. Wymagana jest umiejętność prawidłowej jazdy w kłusie i galopie. Dysponujemy sprawdzonym zapleczem w postaci odpowiedzialnego wychowawcy, instruktora, świetnie przygotowanych do nauki koni.

Organizowany przez nas obóz konny uwzględnia ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Świadczeniem objęci są wszyscy uczestnicy obozu. W sytuacjach choroby czy złej kondycji fizycznej uczestnicy obozu mają zapewnioną 24h opiekę lekarską.

PROGRAM:

- Nauka obchodzenia się z końmi czyszczenia, siodłania i uczestnictwo w życiu stajni.

- Codzienna nauka jazdy konnej (co najmniej 2 godziny) w deszczowe lub wietrzne dni zajęcia planowe przeniesione na inne godziny.

- Trening na ujeżdżalni lub czworoboku. Poziom zajęć dostosowany indywidualnie do możliwości uczestników.

- Szkolenie dosiadu, praca na drągach i pachołkach wykonywanie elementów z ujeżdżenia. Podczas zajęć przekażemy niezbędne elementy ujeżdżeniowe do egzaminu na brązową i srebrną odznakę.

- Nauka lonżowania koni, praca na dwóch lonżach, praca z młodymi końmi.

- Wyjazd w teren lub plażę (Instruktor prowadzący zajęcia podejmuje decyzje o przeprowadzeniu jazdy w terenie lub po plaży biorąc pod uwagę stopień zaawansowania jeźdźców).

- Pierwsza pomoc dla koni i jeźdźców

- Obóz konny przewiduje również zajęcia teoretyczne, projekcje filmów szkoleniowych dla osób zainteresowanych. Zdobywaniu wiedzy towarzyszy pokaz jeździecki w wykonaniu instruktora.

- Codzienna opieka nad przydzielonym koniem.

Z uwagi na położenie ośrodka czas wolny staramy się z organizować tak, aby uczestnicy naszego obozu w pełni skorzystali z bliskości strzeżonej plaży (1,5 km) i kąpieli morskich.

Organizujemy również ogniska, zajęcia teoretyczne, gry i zabawy integracyjne, filmy i pogadanki.

Przewidujemy opłacone przez organizatora wycieczki do Słowińskiego Parku Narodowego (Wydmy Ruchome), Sea Park w Sarbsku (Fokarium), Park Jurajski w Łebie ).

Młodzież powinna posiadać ze sobą nieduże środki finansowe na drobne wydatki podczas wycieczek i ewentualne dodatkowe atrakcje, z których chciałyby indywidualnie skorzystać.

Dla zainteresowanych nauka pływania na desce windsurfingowej po jeziorze Sarbsk.

Zapewniamy noclegi w naszym obiekcie ”DAREK” w pokojach 1,2,3,4 dwu-i czteroosobowych, które wyposażone są w węzły sanitarne. Oferujemy pyszne i zdrowe domowe wyżywienie – cztery posiłki dziennie.

Dla wegetarian ustalane jest osobne menu.

Należy zabrać ze sobą:

Legitymację szkolną, mały plecak, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty do jazdy konnej ( gładka podeszwa, za kostkę), bryczesy (lub leginsy), buty turystyczne, pantofle, letnie nakrycie głowy, ręcznik, krem ochronny, strój kąpielowy.

Jak zapisać dziecko na obóz?

- Zadzwonić do kierownika obozu (tel. 608 101 341) i upewnić się, czy na wybranym przez turnusie są jeszcze wolne miejsca.

- Zapoznać się z REGULAMINEM

- Wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ.

- Zgłoszenie i oświadczenie wraz z kserokopią wpłaty zadatku (500zł), który należy wpłacić na konto bankowe na 30 dni przed turnusem, prosimy odesłać na nasz adres.

Numer telefonu: 608 101 341

Adres e-mail: koniedarek@tlen.pl

Zapraszamy i zachęcamy do szybkiego odsyłania zgłoszeń, ponieważ posiadamy ograniczoną liczbę miejsc. Informujemy jednocześnie że na listę uczestników wpisywać będziemy według daty wpłynięcia zgłoszenia wraz z wpłatą zadatku.

Potwierdzenie przyjęcia uczestnika wyślemy do Państwa niezwłocznie drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Bardzo prosimy w tytule przelewu wpisywać dokładnie za jakiego uczestnika i na jaki turnus Państwo dokonują wpłaty. W przypadku jakichkolwiek pytań lub niejasności prosimy o telefon.

Dojazd i powrót we własnym zakresie.

Na obozy i jazdy indywidualne zapraszamy osoby powyżej trzynastego roku życia gdyż ośrodek nie dysponuje do jazdy kucami lub małymi końmi. W zajęciach mogą brać udział wszystkie osoby, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do jazdy konnej (w razie wątpliwości niezbędna jest konsultacja lekarska).

OBOZY LETNIE - TERMINY NA ROK 2015

- I turnus: 29.06.2015 – 10.07.2015 (możliwość zdawania egzaminu na odznakę jeździecką dn. 08.07.2015)

- II turnus: 11.07.2015 – 23.07.2015 (możliwość zdawania egzaminu na odznakę jeździecką dn. 22.07.2015)

- III turnus: 24.07.2015 – 06.08.2015 (możliwość zdawania egzaminu na odznakę jeździecką dn. 06.08.2015)

- IV turnus: 07.08.2015 – 19.08.2015 (możliwość zdawania egzaminu na odznakę jeździecką dn. 19.08.2015)

- V turnus: 20.08.2015 – 30.08.2015

Istnieje również możliwość przygotowania jeźdźców do egzaminu na kurs instruktora rekreacji konnej lub egzaminu na instruktora sportu.

Liczba miejsc - 10 osób

Cena: 1 700,00 złotych.