Masaż koni - film

Metoda Mastersona

Masterson - coś więcej niż koński masaż... 

Zobacz więcej >

2022-04-23 Szkolenie z technik manualnych z Beatą Fiłonowicz

Szkolenia » Kopyta, masaż

TERMIN23-24 kwietnia 2022
MIEJSCEPensjonat Lidkowo Henrykowo 6 09-120 Nowe Miasto
KONTAKT796 980 615
E-MAIL, WWWwww.facebook.com/events/1039721966438869
Serdecznie zapraszamy na szkolenie w pensjonacie Lidkowo, woj, mazowieckie. Będą to warsztaty, podczas których uczestnicy poznają podstawowe zasady biomechaniki jeździeckiej, nauczą się rozpoznawać napięcia w ciele konia, poznają i przećwiczą na koniach elementy masażu klasycznego oraz niektóre podstawowe techniki Mastersona. Dodatkowo nauczą się rozpoznawać reakcje konia na dotyk, co pozwoli efektywniej stosować masaż. Drugiego dnia uczestnicy wykonają samodzielnie pełną rutynę masażu konia.

Wykłady obejmują informacje z zakresu biomechaniki,TMC, fizjoterapii i zasad prawidłowego jeździectwa a także mechanizmów powstawania napięć kompensacyjnych w ciele konia.

Zajęcia poprowadzi Beata Fiłonowicz, fizjoterapeutka koni, dyplomowana terapeutka i instruktorka Metody Mastersona, specjalistka kinezjotapingu końskiego, manipulacji powięziowej Stecco, metody Tucker Biokinetics i tłumaczka wielu książek o tematyce jeździeckiej, m. in. "Metoda Mastersona" autorstwa Jima Mastersona i Stephanie Reinhold, "Masaż koni" Sue Palmer, "Co boli mojego konia" Renee Tucker.

Beata przez wiele lat uczyła się naturalnego jeździectwa m. in. od Lindy i Pata Parellich, Berniego Zambaila, Karen Rohlf, a także zasad Academic Art of Riding od Mariusa Schneidera. Przez 5 lat trenowała wraz ze swym koniem pod okiem Małgorzaty Morsztyn jeździectwo zgodne z zasadami klasycznego ujeżdzenia.

Możliwość wykupienia na miejscu obiadów oraz noclegów.

Rejestracja na szkolenie odbywa się bezpośrednio w stajni Lidkowo https://www.facebook.com/search/top?q=lidia%20kacperska%20-%20pensjonat%20lidkowo